15 najlepších spální v klasickom štýle

Klasika opäť ožíva: palácové interiéry vo vašej spálni. Dizajnéri nábytku do spálne sa inšpirovali muzeálnymi exponátmi.

Spálňa v klasickom štýle nemôže vyzerať lacno. Fotografie interiéru spálne zobrazujú prírodné drevo alebo dyhu ušľachtilého pôvodu, ručné rezbárske práce, pozlátenie a bronz. Tento štýl sa vyznačuje dvoma charakteristickými znakmi Masívny nábytok, hladké línie, pokojné farby. Klasickej spálni dominuje posteľ. Priestranné a pohodlné čalúnené čelo s ozdobným prešívaním. Triglióny, kreslá, stoličky s medailónmi sú podobné svojim historickým predlohám. Fotografie interiéru spálne sa podobajú obrazom palácových komnát a nie je náhoda, že pri tvorbe nových projektov sa dizajnéri často inšpirujú starožitnými vzorkami a muzeálnymi exponátmi.

Prečítajte si viac  Interiér spálne v sivých tónoch: dizajnérka Maria Sinelnikova
Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Ondrej Králik

    Vážim si tento prehľad, ale rád by som vedel, či medzi týmito 15 najlepšími spálňami v klasickom štýle existuje nejaká tiež pre menej rozpočtovo náročných ľudí? Ako by som mohol dosiahnuť podobný štýl vo svojej spálni s obmedzeným rozpočtom?

    Odpovedať
Pridajte komentáre