...

19 pohoviek a gaučov

Pohodlné pohovky ázijského pôvodu sa pevne usadili v západných interiéroch. Tu získali európsku funkčnosť a všestrannosť bez toho, aby stratili svoj základný účel.

Orientálny komfort, európsky dizajn

slová sofa a couchette majú v slovníku odlišný význam. Pohovka – Široká pohovka s rovnako vysokými operadlami a podrúčkami. rozkladacia pohovka sa do Európy dostala z Osmanskej ríše. Turecké pohovky pochádzajú z Perzie. Ležadlo je široká nízka pohovka bez operadla. Tieto dva pojmy majú spoločný účel Dobrá denná relaxácia. Európske sedacie súpravy a pohovka sa líšia od svojich východných náprotivkov. Napríklad pohovka má nízke operadlo a opierky na ruky na jednej alebo oboch stranách. A pohovka má podrúčky, ktoré môžu byť nižšie ako operadlo alebo dokonca chýbať.

Moderné pohovky typu tachta majú celý rad pohodlných funkcií: polohovateľné podrúčky, polohovateľné operadlo, posuvné jednotky, odnímateľné vankúše. Majú pevnú kostru, čalúnený sedák z polyuretánovej peny, ktorý je vystužený elastickými pásmi.

Rozkladacia pohovka je ideálna na denné leňošenie Sedel, ležal, napoly ležal, zrútil sa na vankúše. Moderná rozkladacia pohovka, ktorá zdedila základné dizajnové prvky po svojom predchodcovi, sa vďaka svojmu modernému dizajnu ľahko začlení do každého európskeho interiéru.

Pocíťte príťažlivosť pohoviek, ktoré výrobcovia označujú ako takhta alebo sofa, v našej kolekcii.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Branislava Tomašovičová

    Ahoj! Aké sú tvoje skúsenosti s pohovkami a gaucmi? Máš nejakú odporúčanú značku alebo štýl, ktorý je pohodlný a zároveň moderný? Rád/a by som si kúpil/a nové sedenie do obývačky a rád/a by som počul/a tvoje názory a tipy. Ďakujem!

    Odpovedať
Pridajte komentáre