...

17 neobvyklých stolových nôh

Spodný rám sa môže ľahko stať dekoratívnou dominantou stola… Ako premeniť stôl na skutočný umelecký objekt pomocou nôh, vám jasne ukážeme na našom fotografovaní.

Ak sú dva rovnaké stoly vybavené podnožami rôzneho štýlu a vyhotovenia, výrobky stratia svoju podobnosť. Raz zdvojené stoly budú vyzerať individuálne a jedinečne. To je kľúčové tajomstvo stolových nôh. Dizajnéri sú si toho dobre vedomí, a preto pri navrhovaní pufov veľa experimentujú. Mimochodom, dnes sa stolové nohy v nábytkárskom priemysle osamostatnili ako samostatný doplnok na funkčné aj dekoratívne účely. Môžete si ich kúpiť aj oddelene od pracovnej dosky – a prípadne ich vymeniť za nové.

Tradičným a najčastejším typom nôh stola sú drevené nohy: vyrezávané, vrúbkované, valcovité, v tvare zvieracích nôh alebo centrálnej nohy. Robustné a krásne drevo Tento materiál je známy už stáročia, ale výrobné metódy sa zdokonaľujú. Vďaka tomu môžu mať drevené nohy stolov tie najfantastickejšie tvary. Napríklad pri ohýbaní dreva parou.

Jeden tradičný materiál na výrobu podstavca však nestačí na obmedzenie rozletu dizajnérskej fantázie. Nohy sú k dispozícii z hliníka, ocele, travertínu, carrarského mramoru, muránskeho skla… Niektoré stoly majú veľmi dobré nohy v podobe tvarovanej základne z priehľadného polymetylmetakrylátu.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Michaela Černá

    Ako je možné, že stoly majú 17 neobvyklých nôh? Je to iba dizajnová výstrelka alebo majú tieto nôhy nejaký konkrétny význam alebo účel? Mohli by ste nám poskytnúť viac informácií o týchto nôhach?

    Odpovedať
Pridajte komentáre