25 minimalistických spální

Laconaconický dizajn a funkčný štýl poskytujú pokoj a vysoký stupeň pohodlia – podmienky potrebné na relaxáciu a správny oddych.

Výrazová stručnosť

Funkcionalizmus – «"uholný kameň", položil základy interiérového minimalizmu. Konštrukcia a dizajn nábytku v tomto štýle vychádzajú z tejto myšlienky. Preto sú predmety nábytku v spálni v štýle minimalizmu zbavené nadmernej dekoratívnosti. Majú jasné geometrické tvary a v skutočnosti – úplne utilitárne.

Bývanie v minimalistickom interiéri potešenie. Je usporiadaná tak, aby poskytovala pohodlie a potešenie pre oko. Ústredným bodom minimalistického interiéru spálne je posteľ ( takáto posteľ má plochu matraca menšiu ako plocha pódia ). Ostatný nábytok do spálne možno spočítať na prstoch Minimalizmus neumožňuje prílišné ozdoby v interiéri.

V modernej minimalistickej spálni je možné kombinovať prírodné a umelé materiály, matné, drsné textúry a leštené povrchy pokiaľ nie sú v "konflikte", ale vo vzájomnom súlade. Farebná schéma interiéru spálne v štýle minimalizmu ľahký, nenápadný. Prírodné farby ( čierna, sivá, biela, tehlová, drevo ). Preto sú v interiéri, ktorý je v každom ohľade taký minimalistický, mimoriadne dôležité farebné akcenty.

Náš redakčný výber fotografií vám pomôže vytvoriť si vlastný minimalistický interiér spálne, ktorý vám dodá pocit vnútorného pokoja a relaxácie.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Petra Tomašovičová

    Ako by som mohol začať navrhovať minimalistickú spálňu? Mám záujem o jednoduché a funkčné riešenia, ale neviem si predstaviť, ako to uskutočniť. Ak máte niektoré tipy, rád by som si ich vypočul. Ďakujem!

    Odpovedať
Pridajte komentáre