12 pracovné dosky – materiály

Aké materiály používajú výrobcovia kuchynského nábytku na výrobu pracovných dosiek? Čo je lepšie – kameň, kompozitné alebo tvrdené sklo?

Krása a trvanlivosť

Pracovné dosky v kuchyni podliehajú veľkému opotrebovaniu Používame ich na krájanie mäsa, krájanie ovocia a zeleniny alebo sa nám môže stať, že nechtiac položíme na dosku stola horúcu panvicu alebo hrniec a zabudneme pod ňu položiť dosku. Prirodzene, ani takéto intenzívne opotrebovanie nezabráni vzniku škrabancov, odštiepkov a tmavých škvŕn.

Ak počas varenia nešetríte rezacie stoly, vyberte si pracovné dosky z obzvlášť odolných materiálov. Prírodný kameň je výnimočne odolný mramor, žula, porfýr.

Alternatívou prírodného kameňa sú špeciálne vytvorené umelé materiály, ako napríklad kremenný kompozit, ktorý obsahuje skutočný kremeň, minerálne farbivá a polymérne živice.

Povrchy z kameňa alebo kompozitné dosky zdobené sklenenou drvinou a kryštálmi so zrkadlovým efektom vyzerajú naozaj pekne. A sú pomerne drahé. Chcete ušetriť peniaze? vyberte si pracovné dosky z nehrdzavejúcej ocele – sú robustné a odolné voči opotrebovaniu.

Vrchné dosky z farebného tvrdeného skla majú štýlový vzhľad. Môžu mať lesklý alebo matný povrch a na želanie zákazníka môžu byť vybavené výrezmi pre drez alebo varnú dosku.

Drevo, plast, drevotrieska a MDF materiály sú menej odolné voči vonkajšiemu mechanickému namáhaniu. Používajú sa však aj na výrobu dosiek kuchynských stolov. Napríklad panely z laminátu s textúrovaným povrchom vyzerajú a pôsobia ako prírodný kameň.

Pracovná doska z dreva ošetreného špeciálnym ekologickým olejom dotvára vzhľad klasickej kuchynskej súpravy. Takéto stoly by sa mali používať opatrne a vždy by ste mali mať po ruke dosku na krájanie.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Pavol Krištof

    Aké sú najlepšie materiály na výrobu 12 pracovných dosiek?

    Odpovedať
Pridajte komentáre