...

5 jednoduchých trikov na vytvorenie útulnej podkrovnej spálne

Pokojný, neutrálny interiér s ľahkými reminiscenciami na idealizovanú európsku pastorálu – švajčiarske chaty, anglické domčeky a, samozrejme, francúzske Provence – je najlepším miestom pre pokojný život na vidieku.

Informácie o objekte. Súkromný obytný dom z kalibrovaného dreva postavený fínskou technológiou.

Priania zákazníka. Loftová spálňa v drevenom dome by mala byť plná rustikálneho pohodlia, ale stále moderná.

Dizajnové riešenie. Vidiecky drevený dom sa nachádza na Karelskom priesmyku, v borovicovom lese na brehu jazera. Spálňa v drevostavbe kompletne obloženej drevom Stena, podlaha, strop. V tejto spálni je príjemné tráviť večery s pohárom vína, vychutnávať si nádherný výhľad a zohrievať sa pri krbe. Drevené Spálňa je plná vzduchu a svetla. Dizajn drevenej spálne je vyhotovený v kombinácii bielených farieb Svetlé odtiene prírodných materiálov, bledé tkaniny a sivobéžový mramorový krb. To všetko – výsledok dlhej práce a početných náčrtov. Výsledok potešil dizajnéra aj majiteľov domov ľahká ako závan vetra, prírodná farebnosť slúži ako pozadie pre nádhernú prírodu, živé plamene krbu a protagonistov interiéru – osoby žijúce v dome.

5 trikov, ktoré treba zopakovať

Pozrite si ďalšie projekty spální

Interiér spálne z projektu dizajnéra Interiér spálne z projektu architekta Andreja Kurochkina Interiér spálne z projektu kreatívnej rezidencie Vyacheslava Gedueva
  • 1.

    Posteľ pri okne. Takéto usporiadanie – európske vplyvy. Pohodlie je nepopierateľné – ráno vás nebude oslňovať slnko a v noci môže mesačné svetlo ľahko nahradiť svetlo nočnej lampy. Hlavnou vecou je nezatvárať závesy.

  • 2.

    Symetria. Vidíte, ako harmonicky je usporiadaný priestor spálne. Posteľ presne uprostred okna, s nočným stolíkom, lampou a označeným kobercom na každej strane postele. Takáto proporcionalita disciplinuje vnútro a dodáva pokoj.

  • 3.

    Ľahké nočné stolíky. Drevené spálne sú často zaplnené masívnym dreveným nábytkom, ktorý "zaťažuje" interiér – najmä ak je aj interiér miestnosti vyrobený z dreva. Ľahký nábytok z moderných materiálov pomáha zmierniť ťaživý tlak dreva.

  • 4.

    Veľký krb. Drevenú spálňu si ťažko predstaviť bez kúzla krbu. Môže to byť aj falošný krb – veď teplo cítiť nielen fyzicky, ale aj psychicky pri pohľade na žiaru ohňa na drevenom obložení miestnosti.

  • 5.

    Kreslo s pufom. Vytvorte si v spálni súkromný priestor na čítanie alebo meditáciu. K dispozícii ako kreslo s ušami, polohovateľné kreslo alebo kreslo s čalúnenou podnožkou.

    Informácie o objekte. Rodinný dom z kalibrovaného dreva postavený podľa fínskej technológie.

    Priania zákazníkov. Loftová spálňa v drevenom dome by mala byť plná vidieckej útulnosti a zároveň moderne pohodlná.

    Riešenie dizajnéra. Vidiecky drevený dom na Karelskom priesmyku, v borovicovom lese na brehu jazera. Spálňa v drevenom dome je celá obložená drevom Stena, podlaha, strop. Večery v tejto spálni sa príjemne trávia s pohárom vína, vychutnávaním si výhľadu a zohrievaním sa pri krbe. Drevené spálňa je plná vzduchu a svetla. Dizajn drevenej spálne obsahuje kombináciu bielych farieb – páva a slona čo najsvetlejšie tóny prírodných materiálov, bledé tkaniny a sivobéžový mramorový krb. Všetko je tam výsledok tvrdej práce a množstva maľovania. Výsledok potešil dizajnéra aj majiteľov domu – ľahká ako závan vetra, prírodná farebnosť slúži ako pozadie pre nádhernú prírodu, živé plamene krbu a protagonistov tohto interiéru – ľudia, ktorí v dome žijú.

    5 vecí, ktoré by ste mali zopakovať

    Zobraziť ďalšie návrhy spální

    Interiér spálne z projektu dizajnéra Interiér spálne z projektu architekta Andreja Kurochkina Interiér spálne z projektu kreatívnej rezidencie Vyacheslava Gedueva
Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Petra Tomašovičová

    Ahoj! Čítal som článok o 5 jednoduchých trikoch na vytvorenie útulnej podkrovnej spálne a zaujal ma, pretože aj ja plánujem zariadiť podkrovnú miestnosť. Môžeš mi prosím napísať, aké konkrétne triky sú v článku spomenuté a aké nábytkové doplnky by som mal zvoliť pre dokonalú atmosféru? Ďakujem!

    Odpovedať
Pridajte komentáre