20 spální v japonskom štýle

Japonský štýl je plne v súlade s požiadavkami moderných interiérov. Je utilitárny a lakonický, preniknutý pokojom a harmóniou.

Významná prázdnota

Spálňa – miesto, kde chcete byť sami, relaxovať, snívať, meditovať a odpojiť sa od vonkajšieho sveta. Nájdenie vnútorného pokoja si vyžaduje pokojné, príjemné prostredie a absenciu rušivých vplyvov pravdu, ktorú sa Japonci naučili už pred stáročiami. Interiéry ich spální spájajú askézu a harmóniu. Filozofia japonského štýlu je aktuálna najmä v dnešnej dobe, keď život každým dňom naberá na obrátkach a nedostatok kvalitného odpočinku pociťujeme čoraz intenzívnejšie.

Ak si chcete užiť pokoj a chvíle samoty, zariadte si spálňu v japonskom štýle. Jeho interiér by neobsahoval jediný zbytočný, dráždivý detail a atmosféra by bola presiaknutá tichom a harmóniou. Japonská spálňa má svoju vlastnú rozpoznateľnú estetiku. Nábytok je prísne funkčný a jednoduchý, ale veľmi výrazný: postele s podstavcom, skrine, zásuvky a iný nábytok základnej konštrukcie, konopné rohože, lampy a priečky z ryžového papiera, prírodná paleta a žiaden rozruch.

Príklady interiérov spální v japonskom štýle si môžete preštudovať v editoriáli fotografií. Japonské doplnky do spálne sú vyrobené len z prírodných materiálov, sú dyhované bambusom, tmavým dubom, bukom a sú tónované wenge. Ak chcete lakonickému interiéru japonskej spálne dodať akcenty, ozdobte ho svetlými textíliami, Ikebanmi alebo hieroglyfmi. Hľadajte "svoje vlastné" Japonská verzia spálne na našej fotografii.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Jana Kováčová

    Čítam tento text o 20 spálňach v japonskom štýle a som zvedavý/a, ako sa tieto spálne odlišujú od tradičných spální? Má japonský štýl vplyv na dizajn, výzdobu alebo usporiadanie miestnosti? Aké sú hlavné charakteristiky týchto spální v japonskom štýle? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedať
Pridajte komentáre