15 provensálskych spální

Nie ste fanúšikom moderného štýlu? Odporúčame oceniť provensálsku estetiku: očarujúcu atmosféru francúzskeho vidieka – možno práve tá vám v spálni chýbala?

Francúzsky šarm

Ruská chata, škandinávsky dom, americký ranč celý tento rozsiahly a mnohotvárny rustikálny štýl. Vyznačuje sa dekoratívnou jednoduchosťou, zámernou surovosťou nábytkových štruktúr a elementárnym funkcionalizmom.

Provensálsko je tiež rustikálne – ale nie je zemité a nenáročné. Naopak, možno ho pokojne nazvať elegantným a dokonca aristokratickým. Nemá však nič z okázalosti a divadelnosti versaillského nábytku, ktorým si francúzski panovníci zariaďovali svoje komnaty.

Provensálsky štýl v sebe spája čaro rustikálneho života s nádhernými umeleckými dekoráciami. Možno je to ten správny štýl, ktorý dodá vašej spálni skutočnú útulnosť.

Ak chcete zariadiť spálňu v provensálskom štýle, vyberte si nábytok a doplnky so správnou estetikou. Postele, komody, šatníky a ďalšie provensálske potreby do spálne musia byť vyrobené z pravého dreva. Drevo môže byť natreté jemnými prírodnými farbami alebo umelo zostarnuté. Pozlátené, ručne maľované technikou miniatúry, ručne vyrezávané do reliéfu s barokovými motívmi To všetko je typický provensálsky nábytok. Štýlové kované lucerny, figúrky, lampy pod látkovými tienidlami môžu dodať provensálskej spálni farebnosť a autentickosť. Interiér dopĺňajú látky v kvetinových a bobuľových odtieňoch, zdobené kvetinovými vzormi.

posteľ 5325-90266 od Hooker Furniture.

Posteľ Water Meadow King 062-73-46 od Stanley Furniture.

Spálňa Sara od Pellegatta.

569W / 571W / 574W / 572W / 564BS / 570BS / 571BS / 574BS spálňa od BTC.

Posteľ Palmares od Giusti Portos.

posteľ 8433 od S.A.L.D.A.

Posteľ L1-2351 od Silvano Grifoni.

Posteľ CO.85/B od Stella del Mobile.

komoda Acquamarina od IMAB Group factory Pensare Casa.

posteľ 1022 Bernard Siguier.

posteľ LET072Z od IMAB Group Pensare Casa.

posteľ YLG0A / YLI0F / YLK0F z továrne Grange.

Komoda Antonella7 od Forni mobili.

Kvetinová posteľ s kanelou od továrne A tak do postele.

DM511 komoda od spoločnosti Grange.

Prečítajte si viac  Samostatná spálňa: výhody a nevýhody
Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 2
  1. Simona Hanáková

    Zaujímalo by ma, aké je vaše názor na 15 provensálskych spální. Sú vybavené štýlovo? Majú príjemnú atmosféru? Sú vhodné pre oddych a relaxáciu? Ak ste ich navštívili, aké boli vaše skúsenosti? Ak ich nepoznáte, chcel by som sa dozvedieť vaše očakávania alebo akékoľvek informácie, ktoré o nich viete. Ďakujem.

    Odpovedať
    1. Patrik

      Môj názor na 15 provensálskych spální je pozitívny. Verím, že sú vybavené štýlovo a majú príjemnú atmosféru. Myslím si, že sú ideálne pre oddych a relaxáciu, a že by som sa tam cítil komfortne. Aj keď som ich ešte nenavštívil, verím, že by to bola skvelá skúsenosť. Očakávam, že budú plné starobylého charakteru a že sa tam budem cítiť ako doma. Ďakujem za možnosť podeliť sa o moje očakávania.

      Odpovedať
Pridajte komentáre