11 otázok o dverách šatníka

Dvere – najdôležitejší prvok šatníka. Dôležitý je nielen vzhľad, ale aj nenápadné kovanie a posuvné systémy. Poskytujú pohodlie a bezpečnosť krytu.

Otázky týkajúce sa dizajnu

1. Koľko je tam dverí? Štandardná ponuka: skladacie skrine s 2-3 alebo 3-4 krídlami dverí. Ich počet závisí od veľkosti stavby. Šatníková skriňa so šírkou jeden a pol metra bude stáť dvoje dvere, trojmetrová skriňa potrebuje 3-4 a v skrinkách so šírkou 4,5 metra môžete počítať so 6 dverami. Optimálna šírka dverí – 8-10 cm 1 meter, ale aj do troch metrov. Potom použite robustný hliníkový profil.

2. Typy dverí? Šatníkové skrine majú dva typy dverí: posuvné alebo skladacie.

3. Výhody a nevýhody posuvných dverí? posuvné – široké žalúzie, ktoré sa pri otvorení posúvajú na seba. Dizajn je pevný, jeho slabina nie Rolety "odoberajú" 8-10 cm široký šatník.

Na fotografii: Šatník Ampir z továrne Lumi.

4. Výhody a nevýhody skladacích jednotiek? Dvere, ktoré sa otvárajú v štýle harmoniky, Využívajú priestor mimo skrine: na jej premiestnenie potrebujete rovnaký priestor, ako je šírka krídla. Okrem toho vysoký počet koliesok zvyšuje hmotnosť konštrukcie a opotrebovanie komponentov. Na kompenzáciu týchto nevýhod sú ložiská mazané a používa sa hliníkový profil. Dvere sa dajú otvárať v oboch smeroch.

5. Používame zámky?? Zámky na skrine sa používajú len zriedkavo. Často sú vybavené západkou alebo západkou s uzamykacím mechanizmom. Nevyžadujú kľúč.

Otázky o bežcoch

6. Oceľ alebo hliník? Nábytok v priehradke vybavený hliníkovými lištami vydrží až 25 rokov. Lacnejšie oceľové profily – Trikrát menšie.

7. Horný alebo dolný? Systém spodných posuvných dverí sa ľahšie inštaluje: nosný profil sa montuje na podlahu a dvere sa jednoducho upevnia pomocou koliesok. nevýhoda prítomnosť prahu. Závesný systém sa upevňuje na strop a vyžaduje dokonale rovný povrch. Vhodné, ak nemáte vstavanú verziu, ale šatník so stenami a stropom.

8. Ložiská alebo kolieska? Klzné ložiská na bežci – jednoduchý dizajn. Listy sa nehádžu a ľahko sa posúvajú, ale v žľabe uviaznu nečistoty. Valčekový systém využíva rímsu, na ktorej sa nachádzajú valčeky so záchytmi dosky . Je odolný voči nečistotám a prachu.

Prečítajte si viac  Kúpeľňová doska

Na fotografii: Šatník Space 08 od spoločnosti Wackenhut.

Otázky o dverách

9. Aké rámy sú k dispozícii? ( krídlo dverí ) upevnené v ráme. Tie sa najčastejšie vyrábajú z valcovanej ocele – výhodnejšie. Tieto rámy vyrába spoločnosť DSN, pán. Dvere, Ramtrak, Roler, Simplex, Stenly, Versal. dokáže uniesť dvere so šírkou až 1,1 metra. Pri širších dverách sa používa lisovaný hliníkový profil. Je drahší, ale robustnejší. Vyrábajú ho spoločnosti Komandor, LUMI, Mr. Dvere, Stenly, Raumplus, Nevis. Drevené rámy sú veľmi vzácne. Kov je častejšie maskovaný dyhou.

10. Aké materiály? Ďalšou výhodou šatníkovej skrine ako nábytku je, že si môžete vybrať medzi rôznymi dverami. Lacnejšia alternatíva laminované drevotrieskové dosky alebo dyhované dosky. Masívne drevovláknité MDF dosky sú zvyčajne dyhované, lakované alebo frézované.

11. Aké sú účinky? Sklo a zrkadlá v šatníkových skrinkách opticky zväčšujú priestor a dodávajú pocit vzdušnosti. Sklo je vhodné aj na tónovanie, gravírovanie a pieskovanie, ktoré mu dodáva punc originality.

Výber šatníka

Šatník: Celtic by Emmemobili Vstavaná skriňa 02 od Gvarneri Skriňa s červeným pásom z kolekcie Lumi-Arborum značky Lumi

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 2
  1. Ivan

    Ahoj! Mám niekoľko otázok o dverách na môj šatník. Prvá otázka znie: Aký materiál je najlepší pre dvere šatníka? A aké sú možnosti tvaru dverí? Môžem si vybrať farbu podľa môjho vkusu? Aké sú najlepšie typy uzáverov pre dvere? Je možné vložiť nejakými spôsobom zrkadlo na povrch dverí? Sú dvere na šatník odolné voči vlhkosti? Ako sa ľahko udržujú? Je možné pridať vlastné kovanie alebo úchytky na dvere? Sú dvere šatníka odolné proti poškriabaniu? Mám ešte aj otázku týkajúcu sa ceny – aký je priemerný rozpočet na dvere šatníka? Budem veľmi vďačný za všetky odpovede!

    Odpovedať
  2. Ondrej Turek

    Ako môžem zaistiť, aby dvere šatníka boli dostatočne pevné a odolné? Čo je najlepší materiál na výrobu dverí? Aké typy zámkov a kľučiek sú najbezpečnejšie pre dvere šatníka? Aký dizajn dverí by najlepšie zapadol do štýlu mojej miestnosti? Aká je odolnosť dverí voči vlhkosti a teplu? Môžem si vybrať medzi posuvnými a klasickými dverami? Aký je priemerný životnosť dverí šatníka? Ako sa starám o dvere, aby vydržali čo najdlhšie? Aké sú náklady na inštaláciu a údržbu dverí šatníka? Kde a ako najlepšie nakúpim dvere šatníka? Existujú nejaké špeciálne funkcie, ktoré by som mal zvážiť pri výbere dverí?

    Odpovedať
Pridajte komentáre