8 tipov pre kupujúceho kuchynského kútika

Je načase zbaviť sa stereotypu "kuchynský kút – nábytok do zasadačky"! Medzi modernými možnosťami nájdete aj minimalistické a techno varianty. Ako nájsť správnu rozkladaciu pohovku pre váš domov??

1. Kde začať?

Z pohovky! Sedacia súprava je jadrom pohovky a môže byť pravá ( extra dlhá pravá ) ľavá alebo univerzálna. Do kuchyne je praktickejšie vybrať si pevnú lavicu s vymeniteľnými sedadlami a operadlami, do jedálne si kúpte veľkú a mäkkú rohovú pohovku. Opierka chrbta môže byť celkom pevná a zakrivená a sedadlá – Široká. Najlepšie riešenia pre čalúnenie Umelá koža a semiš a tkaniny zo syntetických vlákien ( napr. mikrovlákno a flok ).

Pohovky sú ideálne pre priestranné kuchynské a jedálenské kúty, kde si môžete na opierku posadiť šálku alebo pohár.

Na obrázku: pohovka Huelsta D 15.

2. Kam ho umiestniť?

Pri stene alebo uprostred. Malé kuchyne majú zvyčajne roh pri stene, aby sa ušetrilo miesto. Ak plánujete urobiť z kútika centrálny prvok svojej kuchyne s jedálňou, uistite sa, že vzadu vyzerá reprezentatívne. V priestrannej miestnosti je správnou voľbou kuchynský kútik s barovým pultom.

3. Ako ušetriť miesto?

Potrebujete zásuvky a skladací stôl. Ak máte stiesnený, ale preplnený jedálenský priestor, kúpte si stolovú dosku s výklopnou časťou alebo vložkou. Obľúbené sú aj kuchynské pohovky s úložným priestorom na náradie a iné predmety. Vyberte si kuchynskú pohovku s poklopom na operadlo a kvalitným zdvíhacím mechanizmom. Výsuvné zásuvky nie sú také pohodlné: aby ste sa dostali k obsahu, musíte stôl posunúť.

Hľadajte modely s úložným priestorom pod vrchnou doskou a pod sedadlom.

  • Jedáleň Prado pri továrni Woessner
  • Jedáleň Malaga od Woessnera
  • Jedáleň Monte od Woessnera
  • Stolová doska Bologna od spoločnosti Woessner

Jedáleň Prado by Woessner.

4. Je zákutie vhodné na spanie a odpočinok??

Dobre sa vyspite! Kuchynský kút s rozkladacou pohovkou je skvelou voľbou, ak u vás často nocujú hostia alebo ak radi trávite popoludnie po večeri ležaním. Najobľúbenejší mechanizmus – «"delfín": posteľ sa vysunie spod sedadla a matrac sa zdvihne do požadovanej výšky. Výber iného dizajnu «Francúzska postieľka, šírka lôžka je rovnaká ako dlhá strana pohovky a dĺžka závisí od rozloženia ležadla.

5. Aká by mala byť stolová doska?

V ideálnom prípade by bolo najlepšie vytvoriť pohodlnú a bezpečnú základňu oválny. Sú najergonomickejším, najpriestrannejším a najbezpečnejším riešením, ale samozrejme sú možné aj iné tvary. Tak či onak, podstatné je, že.. Žiadne ostré rohy, ktoré by mohli spôsobiť zranenie pri lezení alebo sedení. V móde sú ťažké sklenené pracovné dosky. Nezahlcujú priestor. Plastové a kovové pracovné dosky sú vhodné do niektorých interiérov.

Prečítajte si viac  Svetelný kaleidoskop od spoločnosti Nobilia

Vyberte si do kuchynského kútika stôl bez rohu. Najlepšou voľbou je oválna pracovná doska.

  • Jedálenský stôl Theo od spoločnosti Emmemobili.
  • Jedálenský stôl Cantori Atlante.
  • Stolová kolekcia Tord Boontje od spoločnosti Moroso.
  • Jedálenský stôl Raj 4 od Gallotti & Radice.

6. Ktorý materiál je vhodnejší??

drevotrieskové alebo laminované drevovláknité dosky. Ošetrené a morené drevo nie je v kuchyni obľúbenou voľbou, aj keď sa to môže zdať zvláštne. V malej miestnosti so slabým vetraním a plynovým sporákom by ste si určite mali vybrať drevotrieskové alebo laminované drevovláknité dosky.

8. Ako "zapadnúť" dekor?

Štýl nahor! Pre kuchyne vo vidieckom štýle sú vhodnou voľbou drevené rohové akcenty s figurálnymi prvkami, rezbami a kvetinovými vzormi. Jednoduché tvary, čisté línie a kovové prvky sú pre moderný štýl prirodzené. Nábytok z masívnej kože s prešívaním vyzerá v anglickej kuchyni skvele. Rustikálny kuchynský kútik by mal byť zámerne rustikálny s nádychom vlastnej výroby.

Snažte sa skombinovať kuchynský kútik s kuchynským nábytkom a ostatným nábytkom v miestnosti z hľadiska štýlu. Moderné kuchynské kútiky sú k dispozícii v rôznych štýloch – nie sú len vidiecke, klasické a rustikálne, ale dokonca aj techno a minimalistické.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Zuzana Chovanová

    Ahoj! Som zvedavý, aké sú tvoje skúsenosti s kúpou kuchynského kútika? Ak môžeš, prosím, podel sa so mnou o svoje tipy a odporúčania. Čo by si mi odporučil pri výbere? Na čo by som si mal dávať pozor? Aké sú tvoje najdôležitejšie kritériá pri výbere kuchynského kútika? Budem vďačný za všetky informácie, ktoré mi môžeš poskytnúť! Ďakujem!

    Odpovedať
Pridajte komentáre