7 vecí, ktoré treba zvážiť pri oprave nafukovacieho matraca

Okrem mnohých výhod majú nafukovacie matrace jednu veľkú nevýhodu: z času na čas zlyhajú, konkrétne sa začnú rýchlo vyprázdňovať. Vinníkom môžu byť mikrootvorky alebo netesný ventil. Naučte sa sami riešiť tieto problémy a predĺžte životnosť svojho obľúbeného matraca.

? Ako diagnostikovať mikropunkty?

Používajte mydlovú penu. Mikroporanenia sa najčastejšie vyskytujú na švoch a v miestach, kde sú vnútorné priečky pripevnené k vodorovnému povrchu matraca. Vezmite šampón alebo penu do kúpeľa, zrieďte ju v malom množstve vody a roztok naneste na problematické miesta pomocou štetca. Aby ste sa uistili, že vám neuniknú žiadne mikroporanenia, môžete celý matrac pokryť penou. Tam, kde matrac zadržiava vzduch, sa nafúknu mydlové bubliny. Tieto oblasti je dobré označiť zvýrazňovačom, aby ste ich nestratili.

? Ako skontrolovať tesnosť ventilu?

Aj mydlovým roztokom. Vyfúknite matrac. Utesnite všetky chlopne a zalejte ich mydlovou vodou. Ak roztok začne bublať, ventil je netesný a musí sa opraviť alebo vymeniť.

? Ako zlepšiť vzduchotesnosť?

Odstráňte všetky výrobné nezrovnalosti. Chlopňa matraca Intex môže mať na konci mierne zdrsnenie, a preto nemusí tesne zapadnúť do gumového tesnenia. V tomto prípade ho musíte odstrániť, vytiahnuť tesnenie a brúsiť čelnú plochu jemným brúsnym papierom. Odborníci odporúčajú použiť silikónové mazivo na všetky elastické pásy. Je tiež dobré umyť prach z ventilu a gumičiek.

? Ako predĺžiť životnosť matraca?

  • Nafukovací matrac by mal byť nafúknutý na 80-85 %. Príliš veľké nafúknutie roztrhne švy a vnútorné priečky.
  • Neskáčte na matrac. V opačnom prípade sa vnútorné priečky roztrhnú.
  • Na ochranu pred pazúrmi mačiek a psov: Najlepšie je ušiť na matrac poťah z pevnej látky.
  • Nafukujte iba štandardnými pumpami. Nepoužívajte vysávač, kompresorové pumpy ani sušič vlasov.
  • Neumývajte. Matrac čistite bez abrazívnych alebo agresívnych prostriedkov pomocou bežného mydlového roztoku.
  • Žiadne plávajúce matrace na spanie. Vodné matrace sú ďalšou kategóriou výrobkov.
Prečítajte si viac  Výber nafukovacej pohovky

S láskavým dovolením oficiálneho predajcu
značky Intex

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Filip Mráz

    Ahoj! Aké je tvoje skúsenosť s opravou nafukovacieho matraca? Máš niekoľko tipov, ktoré treba zvážiť? Mám problém s mojím matracom a potrebujem poradiť, ako ho správne opraviť. Ako dlho trvala oprava tvojho matraca? A aké náradie je potrebné? Budeš mi vedieť poradiť, aké materiály alebo prístroje je možné použiť? Ďakujem za akýkoľvek návod či odporúčanie!

    Odpovedať
Pridajte komentáre