5 obľúbených mechanizmov rozkladacích pohoviek

Výrobcovia ponúkajú celý rad možností premeny pohovky na posteľ. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Ktorý z nich si vybrať, ako ho rozložiť?. Opýtané – vysvetlené

«Pohovky s klikacím operadlom.

Krok 1. Mechanizmus naklonenia operadla.
Krok 2. Podržte rám sedadla a spustite ho na druhé kliknutie.
Krok 3. Zablokovanie mechanizmu v požadovanej polohe.

Kedysi sa mu hovorilo ležadlo «brožúra, ale bol vylepšený a premenovaný.

  • Zdokonalené modely sú vybavené nastaviteľnými ( raster ) opierkami rúk, nastaviteľnými bočnými časťami operadla, odnímateľnými poťahmi a zásuvkami na lôžkoviny.
  • a pohovka s opierkou click-back je doplnená tretím režimom okrem ležania a "sedenie", Poloha v ľahu ( "polovičné sedenie", «uvoľniť sa" ).
  • V tom je krása rozkladacích pohoviek Žiadna medzera, ako sa bežne vyskytuje pri spájaní dosadacích častí.
  • Neumiestňujte túto pohovku bližšie ako 10-15 cm od steny.

"Francúzska rozkladacia posteľ.

Krok 1. Odstráňte vankúše sedadiel. Posuňte mechanizmus nahor a dopredu do hornej polohy.
Krok 2. Rozložte medzipodperu a rozložte prvý krok mechanizmu.
Krok 3. Odklopte druhú podperu a rozložte druhý krok mechanizmu.

  • Hlavnou výhodou tohto dizajnu je že je použiteľný pre pohovky moderného aj klasického dizajnu, a preto ho možno použiť v akomkoľvek interiéri.
  • Okrem toho je pohovka
  • Zaberá však veľa miesta a nemá zásuvku.
  • Ďalšia nevýhoda – francúzsku sklápaciu posteľ možno zložiť a rozložiť dosť únavné: musíte odstrániť vankúše a s námahou vytiahnuť konštrukciu nahor a nadol.

"Akordeón.

Krok 1. Uchopte sedadlo a vytiahnite ho smerom k sebe a dopredu.
Krok 2. Pokračujte v ťahaní a rozkladaní operadla.
Krok 3. Ťahajte, kým sa obe polovice operadla nedostanú do vodorovnej polohy.
Skladá sa zo sedadla a dvoch sklopených operadiel a skutočne pripomína rovnomenný hudobný nástroj. Pozor na pohovku s harmonikou, Ak chcete rozkladaciu pohovku, ktorá je kompaktná, robustná a ľahko sa používa, . Modely sa často dodávajú s boxom na bielizeň a odnímateľným krytom, ktorý možno prať.

"Sklopné operadlo.

Krok 1. Odstráňte ozdobné vankúše operadla.
Krok 2. Ťahanie sedadla dozadu a dopredu.
Krok 3. Spustite vankúše operadla do vodorovnej polohy.

Ďalšie názvy tohto transformačného vzoru «Eurosofa", «sklápacie lôžko", «alternatívu." a pantograf.

  • Rozkladacia pohovka Euro je — štrukturálna integrita
  • Priestor na lôžkoviny
  • jednoduchý proces rozkladania a vysoké lôžko.
  • — Pred pohovkou však musí byť dostatok priestoru a pri vysunutí postele hrozí poškodenie podlahovej krytiny.

"Roll out" rozkladacia pohovka.

Krok 1. Sedadlo pohovky vytiahnite dopredu a von.
krok 2. Rozložením sedáku ho premeníte na matrac.
Krok 3. Spustite vankúše operadla do vodorovnej polohy.
  • Tento jednoduchý a robustný mechanizmus je až na niekoľko drobných detailov veľmi podobný knihe Euro step.
  • Nevýhodou je, že sedadlo musíte vytiahnuť smerom k sebe, čo môže poškodiť podlahovú krytinu.
  • Vyšší spiaci by si mali vybrať iný typ rozkladacej pohovky. Je to nízka posteľ

Výber rozkladacej pohovky

Rozkladacia pohovka Pozzi Loop WK Wohnen pohovka WK 550 Soul Biba Salotti pohovka Airon 210
Prečítajte si viac  Nákup online: výhody a nevýhody
Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 3
  1. Patrik

    Ahoj! Môžeš mi odporučiť niektoré z tvojich najobľúbenejších mechanizmov rozkladacích pohoviek? Potrebujem niečo pohodlné a spoľahlivé. Ďakujem!

    Odpovedať
  2. Dušan

    Ahoj! Rád by som sa spýtal, aké sú vaše najobľúbenejšie mechanizmy na rozkladacie pohovky. Aké funkcie alebo vlastnosti sú pre vás najdôležitejšie, keď si vyberáte rozkladaciu pohovku? Ďakujem za odpoveď!

    Odpovedať
  3. Karolína Poláková

    Ahoj! Prečítal som text o 5 obľúbených mechanizmoch rozkladacích pohoviek. Zaujalo ma to a chcel by som sa opýtať, ktorý z týchto mechanizmov je podľa teba najspoľahlivejší a prečo? Ďakujem za odpoveď!

    Odpovedať
Pridajte komentáre