26 klasických kožených kresiel

Tieto modely sa môžu stať súčasťou rodinnej histórie. Sú vyrobené z kvalitných a prírodných materiálov, ich dizajn je overený časom. Tieto kreslá sú vhodné do obývacích aj pracovných priestorov.

Kožené čalúnenie môže zvýrazniť prednosti každého kusu nábytku. Najmä pokiaľ ide o klasické kreslá. Čo je pre vás lepšie: nenáročné modely z Anglicka alebo výpravné kreslá z obdobia Ľudovíta XV.?? Kožené čalúnenie vyzerá na oboch rovnako dobre. Prívlastok, ktorý si každá takáto stolička zaslúži – klasika.

Farebnosť takýchto kresiel je často pokojná. Najobľúbenejšie odtiene sú hnedá, béžová, piesková, vínová. Ale aj klasické trio farieb – biela, červená a čierna- Nestráca však na význame.

Pri kožených kreslách sa kladie dôraz na tvar a textúru kože. Obzvlášť obľúbený je vzhľad krokodílej kože A umelo zostarnuté, drsné kožené čalúnenie. Ozdobné detaily, ako sú vyrezávané nohy, opierky rúk a horná časť operadla, kapitónové prešívanie a použitie gombíkov.

Prírodné drevo a kov sú najlepšími doplnkami klasických kresiel, preto sa často považujú za doplnky ku klasickým kreslám. Všetky klasické stoličky so "zvratom": niektoré modely z kože môžu mať "uši", Od ostatných – podrúčky v tvare oblúka, tretiny výšku operadla a hĺbku sedadla.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Barbora Šebestová

    Chcel by som sa opýtať, čo je presne myslené pod pojmom „klasické kožené kreslo“? Máte na mysli tradičný dizajn s preplátaním a drevom, alebo ide skôr o moderné kreslá s jednoduchým a elegantným vzhľadom? Tiež ma zaujíma, akú farbu a veľkosť tieto kreslá majú. Ďakujem vopred za odpoveď.

    Odpovedať
Pridajte komentáre