25 variácií stoličky Voltaire

Toto kreslo samozrejme nevytvoril filozof Voltaire. a nemá s ním vôbec nič spoločné. Stolička s "ušami" však hrdo nesie jeho meno. Ako to vyzerá dnes?

Toto čalúnené kreslo s vysokým operadlom a vyčnievajúcou hornou časťou má mnoho názvov. Na Západe ho nazývajú "dedkova stolička" ( "kreslo pre dedka" ) alebo "okrídlený" ( "krídlové kreslo" ) máme Voltairovo kreslo. Aby sme boli spravodliví, mali by sme povedať, že kreslo, v ktorom Voltaire strávil posledné roky svojho života, nie je veľmi podobné tomu, ktoré mal. Vznik kresla s upravenou konštrukciou a zvýšeným komfortom sa však zhodoval s obdobím mimoriadnej popularity myšlienok tohto mysliteľa.

Takzvaná Voltairova stolička bola prvýkrát vyrobená v Anglicku v 17. storočí. Tento model bol navrhnutý pre starších ľudí, ktorých "uši" na operadle mala chrániť pred prievanom. Neskôr sa ukázalo, že "okrídlené" krídlové stoličky sú ideálne na sedenie pri krbe, pretože udržujú teplo a chránia pred iskrami. Kreslo s "ušami" dostala iný názov – kreslo.

Kreslo na kozubovej rímse sa odvtedy zmenilo len málo. V predaji môžete ľahko nájsť modely-kopie starožitných kresiel. Moderní dizajnéri však interpretujú klasiku po svojom a vyrábajú lakonické krbové kreslá s farebným čalúnením, zdobené potlačou a dokonca vybavené podstavcami pod nápoje. Ak sa chcete zoznámiť s niektorými variáciami na tému Voltairovho kresla, môžete si preštudovať náš výber.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Dominik Šimko

    Aké sú tieto 25 variácií stoličky Voltaire? Môžete mi poskytnúť viac informácií o týchto variáciách? Čo sa líši medzi nimi? Sú vhodné pre rôzne účely alebo je to iba estetická záležitosť? Cena je rozhodujúci faktor? Mali by sme sa rozhodnúť pre jednu z týchto variácií a prečo? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedať
Pridajte komentáre