25 postelí s čalúnenými čelami

Pre maximálnu relaxáciu v spálni venujte pozornosť nielen základni postele, ale aj čelu postele. Čím je mäkšia, tým pohodlnejšie sa na nej sedí alebo opiera.

Poloha ležmo nie je jediná, ktorá sa dá užívať v posteli. Niekedy si chcete len sadnúť a relaxovať. Bez dobrej opory chrbta je však potrebné tieto "sedacie úkony" vytvoriť A výber pracovného stola doma vás nepoteší. Studené steny a tvrdé čelo – nie sú v tomto úsilí najlepšími pomocníkmi. A posteľ s čalúneným čelom je pre vás to pravé.

Čalúnené čelo môže byť buď predĺžením postele, alebo môže byť samostatné a spojené so samotnou posteľou. Určitú úlohu zohráva aj výška čela postele. Čím vyššie je operadlo, tým pohodlnejšie je oprieť sa oň. A posteľ s čalúneným čelom vyzerá útulnejšie. Absencia tvrdého čela s ostrými uhlami vám dodá dodatočný pocit pokoja a ochrany.

Čalúnené čelá majú zvyčajne jednoduchý geometrický tvar ( obdĺžnikový, štvorcový, oválny ) ale existujú aj výnimky. V niektorých modeloch sa napríklad čelo postele môže skladať z dvoch častí, čo symbolicky rozdeľuje posteľ na dve polovice.

Čalúnené čelá sú čalúnené ťažkou látkou alebo kožou. Niektoré modely majú odnímateľné textilné kryty. Spomedzi dekoratívnych techník pre čelo postele je najobľúbenejšie prešívanie capitone.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 2
  1. Dominik

    Ahoj! Možno mi môžeš pomôcť. Čítam tento text o posteliach s čalúnenými čelami a zaujal ma tento trend. Mohol by si mi prosím povedať viac informácií o tom, čo presne znamená termín „čalúnené čele postelí“? Aké sú výhody tohto dizajnu a na čo by som mal pri výbere takejto postele dbať? Ďakujem veľmi pekne!

    Odpovedať
  2. Pavol Krištof

    Ahoj! Táto informácia o 25 posteliach s čalúnenými čelami je zaujímavá. Chcel by som sa však opýtať, aký je materiál čalúnenia a či sú tiež dostupné rôzne farby? Máte možno nejaké fotografie alebo webovú stránku, kde by som sa mohol bližšie pozrieť na tieto postele? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!

    Odpovedať
Pridajte komentáre