22 pohoviek Chesterfield

Chesterfield – pohovka s nárokom na luxus. A pritom ide o veľmi univerzálny kus nábytku. Čo sa dnes vyrába v Chesteri?

Pohovka Chesterfield je dnes rovnako ako pred niekoľkými storočiami veľmi žiadaná. Aké je tajomstvo jeho popularity? Možno je to všetko o dokonalom dizajne a ergonomických vlastnostiach..

Pohovku Chesterfield je ľahké rozpoznať, pretože má veľmi zvláštny vzhľad. Klasický anglický Chesterfield je zdobený prešívaním capitone, ktoré sa zvyčajne používa na operadle a podrúčkach priestor pod sedadlom ( veľmi zriedkavo zdobí samotné sedadlo kosoštvorcový vzor ).

Podrúčky a operadlo pohovky Chesterfield sú v rovnakej výške, pričom ramená sú stočené do tesnej špirály, ktorá pripomína prvky antickej architektúry. Pohovka je podopretá malými "stĺpikmi" Nohy, ktoré môžu byť tiež skryté.

Chesterfield bol pôvodne čalúnený kožou, zamatom a v prevažne tlmených prírodných tónoch terakotová, tehlová, červenohnedá a hnedá. Moderní výrobcovia nábytku rešpektujú anglickú tradíciu, ale radi experimentujú. V predaji je teda možné nájsť nielen dvojmiestne "ostrovné" pohovky Chesterfields, ale aj rohové modely určené pre veľké spoločnosti. Príjemné sú aj možnosti čalúnenia. Dnes okrem hnedých a čiernych pohoviek- «pravidelných návštevníkov Kancelárie a recepcie Nájdete tu biele, tlačené a dokonca aj strieborné exempláre. Na potvrdenie všetkých vyššie uvedených skutočností Náš výber.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Lýdia Černáková

    Ako sa zvykne starostlivosť o pohovky Chesterfield, aby zostali v dokonalom stave? Je nutné na ne používať špeciálne čistiace prostriedky alebo dostatočne postačí bežná starostlivosť?

    Odpovedať
Pridajte komentáre