5 tipov na plánovanie kúpeľne od spoločnosti Villeroy & Boch

Navrhnúť novú kúpeľňu nie je jednoduchá úloha. Pri plánovaní vašej vysnívanej kúpeľne je potrebné zohľadniť množstvo detailov. Odborníci spoločnosti Villeroy & Boch ponúkajú užitočné tipy na navrhovanie kúpeľne.

1. Analýza potrieb

Ako sa bude kúpeľňa používať? Ako rodinná kúpeľňa, ktorú môže používať viacero osôb súčasne? V tomto prípade sa oplatí nainštalovať dva drezy alebo jeden model s dvoma miskami. Pre bezdetný pár je správnou voľbou umývadlo s dvoma miskami; pre jednu osobu je vhodné umývadlo s jednou miskou. Čo si vybrať? sprcha, vaňa alebo oboje V závislosti od osobných zvyklostí a dostupného priestoru.

Stojí za to myslieť aj na budúcnosť a praktickú stránku: sprchová vanička v úrovni podlahy nielenže vyzerá v interiéri krásne, ale sa aj ľahko čistí. A keďže nemá hrany, nezakopáva o seba. A pre tých, ktorí chcú nainštalovať bidetovú toaletu, je nevyhnutné mať elektrickú zásuvku. Pred začatím celého procesu si samozrejme musíte určiť rozpočet.

2.zhromažďovanie informácií

Nie je žiadnym tajomstvom, že vkus v oblasti interiérov sa často líši: niektorí majú radi ultramoderné veci, iní dávajú prednosť najnovším módnym trendom klasický. Veľmi obľúbený je aj vidiecky štýl. Množstvo tipov a návrhov na dizajn kúpeľne nájdete v časopisoch a na internete. Generátor kúpeľňových kombinácií od spoločnosti Villeroy&Boch ponúka aj niekoľko sviežich nápadov pre vašu novú kúpeľňu Boch, ktorá je k dispozícii tu:

3.Výskum inovatívnych výrobkov v oblasti sanitárnej keramiky

Samozrejmosťou je, že vaša nová kúpeľňa by mala byť vybavená kvalitnými sanitárnymi zariadeniami, ktoré ju urobia pohodlnejšou: splachovacími záchodmi DirectFlush, funkciami na úsporu vody, keramickými obkladmi, ktoré sa ľahko čistia, antibakteriálnou glazúrou alebo extra plochými sprchovými vaničkami a vírivými systémami s diaľkovým ovládaním, LED osvetlením alebo Hi-Fi audio systémami s funkciou Bluetooth. Pohodlie, úložný priestor a poriadok v kúpeľni vytvára nábytok z pevných materiálov odolných voči vlhkosti, ktorý je k dispozícii v širokej škále dizajnov, farieb a povrchov.

4.výber farby

Nedávnym trendom v dizajne kúpeľní je použitie farby. Namaľovať možno nielen steny a podlahy, ale aj umývadlá, vane a sprchové vaničky. Napríklad nemecko-dánsky dizajnér Geza Hansen špeciálne vyvinul zelené, žlté, ružové a modré odtiene pre rad umývadiel Artis, ako aj tri farby z monochromatického spektra. Vane z kolekcií Finion, La Belle, Squaro Edge 12 a Loop&Friends skutočne zažiarili: sú dostupné vo viac ako 200 farbách. A ultraploché keramické sprchové vaničky Subway Infinity možno vďaka inovatívnej technológii ViPrint povrchovo upraviť rôznymi povrchmi.

Prečítajte si viac  Koľko stojí hydromasážna sprcha?

Treba sa však vyhnúť agresívnym kombináciám farieb, materiálov a tvarov, pretože kúpeľňa by mala byť predovšetkým pohodlným a útulným miestom s relaxačnou atmosférou.

5.Výber správneho osvetlenia

Ideálnym zdrojom svetla v kúpeľni sú zrkadlá alebo zrkadlové skrinky s osvetlením, ktoré nájdete v kolekciách Finion, More to See 14 a My View 14. Moderná technológia LED umožňuje zmenu farby osvetlenia z teplej na studenú a možnosť stmievania. Poskytuje ideálne osvetlenie pri holení, strihaní vlasov alebo nanášaní make-upu a zároveň vytvára príjemnú atmosféru v kúpeľni. Nábytkové zásuvky môžu byť vybavené aj vnútorným osvetlením.

Pomoc pri plánovaní a realizácii

Online plánovač kúpeľní je určený pre ľudí, ktorí si chcú navrhnúť vlastnú kúpeľňu. A tým, ktorí si chcú vysnívanú kúpeľňu pozrieť v reálnom čase, pomôže aplikácia rozšírenej reality. Pomocou mobilnej aplikácie môžete ľahko nájsť správne výrobky, zatiaľ čo kamera na smartfóne alebo tablete vám umožní premietať výrobky v rôznych farbách na pozadie miestnosti. Odborné poradenstvo pri plánovaní vám poskytne miestny predajca. Radí a ubezpečuje vás, že vám ušetrí veľa času.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 2
  1. Viktor

    Ahoj! Mám otázku ohľadom týchto tipov na plánovanie kúpeľne od spoločnosti Villeroy & Boch. Aké sú najlepšie a najužitočnejšie rady, ktoré by ste mi poskytli na základe svojich skúseností? Rád by som vedel, či radíte napríklad venovať osobitnú pozornosť výberu sprchovacích kútov alebo vaní, alebo akékoľvek iné tipy, ktoré by mi pomohli pri plánovaní a realizácii kúpeľne. Ďakujem!

    Odpovedať
  2. Barbora Maťašová

    Ahoj! Chcel by som sa opýtať, aké sú tvoje skúsenosti s plánovaním kúpeľne od spoločnosti Villeroy & Boch. Ak máte nejaké rady, tipy alebo odporúčania na plánovanie kúpeľne, prosím, podelte sa o ne so mnou. Ďakujem vopred!

    Odpovedať
Pridajte komentáre