...

6 vysávačov pre malé byty

Vysávače sú užitočné v mnohých ohľadoch, ale po upratovaní ich treba niekam odložiť. Ak nemáte v byte veľa úložného priestoru, môžete si zaobstarať kompaktný "vysávač" – keď ho potrebujete, môžete ho dokonca zasunúť pod pohovku.

AKO SA POZERAŤ?

"Handheld a handheld. Kompaktné modely vážia do 5 kg, pričom zvýšenie hmotnosti a veľkosti sa zvyčajne dosiahne znížením kapacity prachového vrecka a výkonu motora. Existujú však aj veľké a výkonné deti: Binatone CVC-7100 Newton s (370W sacím výkonom ) zmestí sa do dlane ( meria 35 x 25 x 30 cm ). Kompaktné vysávače sú k dispozícii vo všetkých tvaroch a veľkostiach: mini vysávač do auta a na kuchynský stôl, robotické modely, elektrické kefy a bežné spotrebiče, len v menších veľkostiach. Malý akumulátorový vysávač je ideálny na upratovanie malých priestorov, kde sa často stávajú neočakávané nehody – kuchyňa a detská izba s nekonečnými omrvinkami a uvoľnenou krupicou, pohovka v obývačke, na ktorej leží mačka alebo pes. Zvyčajne je k dispozícii bez koliesok – pri práci vysávač prenášate pomocou jeho hmotnosti – ako napríklad DC16 od spoločnosti Dyson. Kompaktný kuchynský vysávač je niekedy pohodlnejší a hygienickejší ako rôzne handry a špongie, ktoré sa používajú na odstránenie kuchynskej špiny a prachu.

Tradičná miniatúra. Na kompletné čistenie je lepšie používať bežné zariadenia v kompaktnom prevedení, roboty udržiavajú čistotu každodennými "ľahkými" prejazdmi a neodstraňujú hlboko usadenú špinu, najmä z kobercov a predložiek. Ak má elektrická kefa ( Electrolux Ergorapido ) napríklad výkonný motor a dobrú sadu trysiek, zvládnete s ňou vyčistiť všetky druhy povrchov. Rovnako ako ich väčší bratia, aj modely ( mini ( vrátane LG VK75102HY, Bosch Move BGL35MOV16 ) majú vzduchové filtre, ktoré zabraňujú prenikaniu nečistôt a prachu do vzduchu. Dodávajú sa v "peknej súprave", ktorá vyhovuje rôznym potrebám čistenia. Súčasťou súpravy je zvyčajne štrbinová hubica, uhlová hubica, hubica na čistenie mäkkého nábytku a malá kefka. Nie je potrebné preháňať počet nástavcov a turbo kefa je ideálna na použitie s domácimi zvieratami, začínajúcimi krajčírmi a malými deťmi. Rýchlo a jednoducho čistí nábytok a koberce od vlasov, nití a sušienok.

Hmotnosť Kapacita kanistra max. sací výkon Špeciálne funkcie Cena
Dyson Cordless Versatility DC35 2,23 kg Nádoba – 0,3 l Akumulátorový vysávač, digitálne riadený motor, kefa z uhlíkových vlákien a nylonových štetín ( ťažko čistiteľné nečistoty ) cyklónová technológia Root Cyclone™, ľahko čistiteľný kôš 1490 Euro.
Electrolux Ergorapido ZB2943 3,18 kg Kanister – 0,5 l Akumulátorový tyčový vysávač s odnímateľným ručným vysávačom ErgoRapido™ 2 v 1, osvetleným čistiacim priestorom, technológiou samočistiacej kefy, pohyblivou hlavou kefy na ľahké manévrovanie, predĺženou životnosťou batérie 6990 Euro.
Binatone CVC 7100 Newton 3,8 kg Nádoba – 1L Ultrakompaktná ( 35x25x30 ) multicyklová technológia, tichá prevádzka ( hladina hluku do 63 dB ) úspora energie ( spotreba energie 1000 W ) funkcia bezpečnostného vypnutia, 5-stupňový systém filtrácie vzduchu 3560 Euro.
LG VK75102HY 5 kg Nádoba – 1,5 litra Regulátor výkonu na rukoväti, 8 filtračných vrstiev Od 2590 Euro.
Bosch Move BGL35MOV16 4,6 kg Vymeniteľné vrecko na prach – 4 l Jemný filter HEPA 13, indikátor naplnenia prachového vrecka, dosah 10 m Od 4390 Euro.
Samsung
SR8895
3,8 kg 0,6 Robotický vysávač s navigačným systémom, integrovanou kamerou, čistením chlpov domácich zvierat, senzorom útesov, turbo, maxi režimom, pozdĺž steny, plánovaným čistením, denným čistením Od 15399 RUR.

KLADY MINIVYSÁVAČA

Jednoduché manévrovanie. Menšie vysávače zaberajú menej miesta a vyžadujú si menej úsilia pri čistení. Nízka hmotnosť a manévrovateľnosť sú ich najväčšie talenty, dokonca aj v malom byte majú v skrini zákutie alebo debnu. "Deti" a roboti sú vo všeobecnosti deťmi milovaní a "učia" ich, ako čistiť. A starším ľuďom uľahčí vysávanie malý, ľahký vysávač. Odnímateľná hliníková trubica vysávača Dyson DC 35 ( 66 cm ) vám umožní vysávať bez toho, aby ste sa museli ohýbať a siahať na odkvap.

MÍNUSY

Len jednoduché čistenie. Jeho kompaktné rozmery sú často nevýhodou, najmä ak nemá príliš vysoký výkon. Niektoré spoločnosti dávajú do malého vysávača tie najjednoduchšie motory a funkcie, ktoré zvládnu čistenie plochých podláh. Na kobercoch a kobercových krytinách majú banálnu silu na vysávanie prachu a omrviniek z "hlbín" spánku. Kapacita nádoby na prach v mini modeloch sa pohybuje od 1-1,5 l do 3-4 l. Pri tomto modeli čistite kôš na prach alebo vymieňajte vrecko na prach ( nepríjemná záležitosť ) častejšie ako pri plnohodnotnom modeli.

Ohodnoťte článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Aneta Barka

Pozdravy, spriaznené duše štýlu a hľadači svätyne! Som Aneta Barka, ostrieľaný návrhár, ktorého životom bola tapiséria utkaná tými najjemnejšími niťami Módy a vrúcnym objatím domácej útulnosti. Dovoľte mi odhaliť kapitoly mojej cesty, kde sa umenie couture hladko prelína so samotnou podstatou pohodlia a štýlu.

Ženský časopis | Móda, krása, každodenný život a starostlivosť o domácnosť, psychológia a vzťahy
Comments: 1
  1. Dominik Krajčí

    Ahoj! Aký vysávač by si mi odporučil pre môj malý byt? Som vo veľkom zmätku, pretože existuje toľko možností na výber. Potrebujem niečo jednoduché na používanie a efektívne, čo dokáže dobre vyčistiť všetky rohmiestnosti. Tiež by som ocenil, keby bol tichý a ľahko skladateľný. Ak máš nejaké skúsenosti s vysávačmi pre malé byty, prosím, poraď mi. Ďakujem!

    Odpovedať
Pridajte komentáre